Příležitost

"Problém je skrytá příležitost."Někdo problém definuje,

jak něco, co nelze překročit,

jiný, co ho k cíli přibližuje,

proto nenech se problémem zaskočit.


Každé výraznější zlepšení,

každý posun lidských hranic,

problém byl jen námět k řešení,

přispět světu také něco navíc....

Problém je skrytá příležitost.Pár slov k básni:

Možná byl problém vyčistit si něčím zuby, proto vznikl kartáček.

A co vzdálenost rychleji a pohodlněji překonat nejen po souši, proto vznikly dopravní prostředky.

Někdo dostával rány, když se zastal druhých, tak našel vlastní sebeobranu, dokonce z hlediska energií i poměrně čistou, což je v této oblasti spíše výjimka, protože většina bojových umění, sportů i sebeobran je zatemněná, tedy člověka přibližující k temné dokonalosti namísto Světelné. Pravděpodobně proto, že v jádru vzniku byla touha pomáhat druhým a zachraňovat životy, aby se druhým nestalo, to co jemu.

Co třeba případ člověka jemuž maminka zemřela na přípravky na hubnutí a aby se tohle nestalo nikdy nikomu jinému, založil společnost zabývající se doplňky výživy a pro velmi čistou pohnutku může mít taková výživa velmi čisté a prospěšné energie. Je v tom snaha uzdravit společnost.

Když někdo nechtěl cestovat, ale potřeboval se domluvit s někým na druhým konci světa, proto vznikaly zařízení, až se to vykrystalizovalo do dnešní podoby internetu, počítačů a mobilů a jde se dále, protože vývoj nikdy nekončí.

Mnohé firmy na výrobu hudebních nástrojů, pravděpodobně vznikly lidem pro radost z hudby, proto má více těchto společností celkem čisté energie.

Stejně tak i moje básně nebyly na určitých místech chtěné a já jsem také nechtěl, aby se druhým nestalo to co mě, aby nikdo nemusel v životě bloudit, když jsem řadu věcí už pochopil a našel, přestože jsem stále v procesu změny a dal jsem si na to celý život, dopilovat to, jak jen budu schopen. Protože ve škole žádný předmět "Cesta ke pomyslnému absolutnímu dobru" neexistuje - viz báseň O prasátku. A to by měl být jeden z klíčových předmětů už od první třídy, pokud se má svět změnit k lepšímu.

A tak dále a tak dále.

Důležitá je energie za tou společností, či jednotlivcem a problém je jen příležitost.


3.11.2020, Tomáš Martínek