Pardón dámy

Když jsou dvě hodiny ráno a stále nemůžete usnout.
 

Název i styl básně byl inspirován jednou písní od oblíbené hudební skupiny Naděje.Pardón dámy, že nejsem k mání,

jo o o o ó


Já mám své plány u jedné dámy,

jo o o o ó


Tak pardón dámy, že nemám zájem,

jo o o o ó


Já s jednou dívkou, chci sdílet nájem,

jo o o o óZmiňovanou píseň si můžete přehrát třeba zde:
https://www.youtube.com/watch?v=krOPw9eylSMPár slov k básni (12.1.2020):

Někdy napíšete báseň a zdá se vám, že je její poslání jasné a dokonce máte od počátku pocit, že se jedná jen o jednu osobu. Je z ní patrná i snaha zbavit se všech zatěžujících vlivů a duchovních návštěv, které si nějakým způsobem mohly "chodit" pro energii, protože člověk sám v sobě ještě nebyl dostatečně vnitřně čistý a srovnaný.

Nicméně ty "uložené" pocity, co v člověku jsou, tak mají i nějaké rozklíčování a až na konci roku 2019 jsem dostal doporučení, že si mám přečíst články o Temném vědomí, abych se "probudil ze snu". Články nespadají do mé oblíbené kategorie, protože jsou poněkud pochmurné, ale evidentně i velmi nezbytné pro uvědomění si, že můžeme být vedeni k dávnému Temnému spojení, které je dobré chvilkovým přiblížením "otevřít", na obou stranách zpracovat a dále jít každý jinou cestou nebo být přátelé a po tomto procitnutí doufat, že se nám s tím správným protějškem otevře Světlem podporované partnerství, kterému oba dají pomyslnou zelenou a plynule se k sobě začnou přibližovat. 

LÁSKA totiž pravděpodobně není nějaký silný pocit hned od začátku, ale spíše vzájemná náklonnost, kterou je vhodné postupně rozvíjet, jemně o ni pečovat a měla být svobodnější.


Odkaz na první článek o Temném vědomí v pozadí partnerské přitažlivosti tehdejších partnerů Petra a Péti:

https://www.novaduchovnicesta.cz/clanky-iv-50-59/a59d-temne-vedomi-pribehy-z-minulosti-i/


Hodně štěstí v našich životech a při hledání životního štěstí. Buďme obezřetní, někdy věci nejsou tak, jak se na první pohled zdají a možná je dobré nechat věci pozvolna vyjasnit a to nesprávné nechat zaniknout, aby to správné a krásné mohlo vzklíčit.


15.8.2019, Tomáš Martínek